Úvod
logo Facebook

Celková podpora organismu stárnoucích psů

Canine Plus Senior nabízí více než 60 synergických živin! k posílení činnosti kardiovaskulární, jaterní, kognitivní, zraku a zažívacích funkcí, stejně jako k udržení tělesné a duševní pohody starších psů. Některé z jeho jedinečných vlastností jsou: 6 trávicích enzymů, 200 mg taurinu, všech 11 vitamínů B, fosfatidylserin, kyselina alfa lipoová, L-glutamin, koenzym Q10, Saw Palmetto, extrakt z hroznových jader, extrakt z mléka bodláku, GLA, EPA / DHA, DMG a výtažek z borůvky.

Geriatričtí pacienti

Obecně hovoříme o geriatrickém psovi, pokud se nachází v poslední třetině průměrné délky života dané pro konkrétní plemeno. U velkých plemen, jako je třeba doga, je to od 6 let stáří, u menších plemen je to pak o něco později. Spolu s plným spektrem vitamínů a minerálních látek, poskytuje Canine Plus Senior živiny, které jsou nezbytné pro stárnoucí psy. Obsahuje esenciální mastné kyseliny (LA a GLA, EPA), protože jsou nezbytné pro výrobu protizánětlivých látek (PGE1) a ke zlepšení kůže, Koenzym Q10 a extrakt z hroznových jader pro kardiovaskulární podporu, stejně jako mléko z bodláku a kyselinu alpha lipoovou pro jaterní detoxikaci a antioxidační podporu. Trávicí enzymy se přidávají na podporu trávení a zlepšení využití živin z potravin. Saw Palmetto je součástí podpory zdraví močového měchýře. Borůvky a taurin se přidávají, aby se zabránilo degeneraci sítnice a na podporu celkového zdraví očí, Phosphatidlyserine a L-glutamin podporují kognitivní schopnosti a DMG podporuje imunitní systém, krevní oběh a zdraví jater. V současné době opravdu není na trhu komplexnější produkt pro psí seniory.

Jak v organismu fungují některé živiny obsažené ve výrobku Canine Plus Senior

Kyselina alfa-lipoová

je součástí tuku a zároveň ve vodě rozpustný antioxidant, což jí umožňuje přejít kdekoliv v těle. Zlepšuje energetický metabolismus, protože je důležitým enzymatickým kofaktorem výroby energie. Také stimuluje příjem glukózy do buněk, zlepšuje účinky inzulínu a je důležitá při využití kyslíku. Kyselina alfa-lipoová může také deaktivovat kyslíkové volné radikály a cheláty nežádoucích těžkých kovů v těle. Jako antioxidant kyselina alfa-lipoová aktivuje a recykluje vitamin C a vitamin E, které jsou účinné lapače volných radikálů. To také zvyšuje produkci glutathionu, hlavního antioxidantu buňky. Kyselina alfa-lipoová může vznikat v organismu, avšak její produkce s věkem klesá.

Výtažek z borůvky

poskytuje anthokyanidiny, fytochemikálie, které snižují vaskulární permeabilitu, podporují oběh, zdravý kolagen a funkci mozku. Anthokyanidiny v borůvkách mají silné antioxidační vlastnosti, které mohou chránit kapiláry před poškozením volnými radikály. Chrání žíly a tepny zvýšením syntézy kolagenu a glykosaminoglykanů, které pomáhají udržovat arteriální stěny hladké, pevné a pružné. Anthokyanidiny reagují s kolagenem v cévách takovým způsobem, že zpomalí enzymatické útoky na stěny krevních cév. Tím se zabrání úniku z kapilár, snižuje se oční tlak a zmírňují bolestivé otoky. Zdá se, že funguje podobně jako ginkgo biloba ve své schopnosti snížit cévní nedostatečnost a jako výtažky z hroznových jader. Toto zlepšení mikrocirkulace má rozsáhlé zdravotní výhody. Borůvky zlepšuje periferní cirkulaci a současně i zdraví očí.

Koenzym Q10

je kofaktorem při výrobě buněčné energie. Podporuje periodont, játra, srdce a celkové zdraví buněk.

DMG

působí jako metabolický stimulátor snížením příznaků spojených se zátěží fyzickou, emocionální a z vlivů životního prostředí. Působí jako stavební kámen pro mnoho důležitých látek, jako je cholin, methionin, neurotransmitery, hormony a nukleové kyseliny, jako je DNA. DMG zlepšuje příjem kyslíku pro optimální fungování mozku a nervového systému. Pomáhá udržet zvířatům silný imunitní systém. Zlepšuje fyzické a duševní úrovně energie snížením hromadění kyseliny mléčné a zvýšením využití kyslíku ve tkáních. Působí také jako antioxidant. Pomáhá při oběhu a zvyšuje využití kyslíku.

Extrakt z hroznových jader

je bohatý na speciální ve vodě rozpustné bioflavonoidy zvané pro anthokyanidiny nebo PCO. PCO to jsou bioflavonoidy, které byly rozsáhle prozkoumány, a bylo zjištěno, že se okamžitě vstřebávají a jsou rychle distribuovány do celého těla. Jsou 50 krát účinnější než vitamín E a 20 krát účinnější než vitamín C jako antioxidant.

L-glutamin

je aminokyselina, která se považuje za "palivo pro mozek" může procházet hematoencefalickou bariérou a poskytuje výživu mozkovým buňkám, které pak umožňují lepší duševní bdělost, paměť a náladu. Glutamin snižuje škodlivé hladiny amoniaku v mozku. Může být převeden na kyselinu glutamovou, která působí jako neurotransmiter. Během normálního metabolismu aminokyselin vzniká amoniak, který je toxický pro mozkové buňky. Když se kyselina glutamová spojí s amoniakem v mozku, produkuje glutamin. Tento biochemický proces bezpečně odstraní amoniak z mozku. Glutamin také zvyšuje produkci gama-aminomáselné kyseliny (GABA), která je potřebná pro správnou funkci mozku.

Extrakt z mléka bodláku

bylina, která podporuje funkci jater prostřednictvím antioxidační aktivity.

Fosfatidylserin (PS)

je složkou buněčných membrán a je hlavní fosfolipid (fosfor obsahující lipidy) v mozku. Hraje roli v integritě a pružnosti buněčných membrán, a to zejména v nervových buňkách. Potřebuje jej každá buňka v těle pro zvýšení energetického metabolismu. Mozkové tkáně jsou obzvláště bohaté na PS, ale stárnutí způsobuje jeho pokles v celém těle. V mozku PS chrání mozkové buňky před funkčním zhoršením, ke kterému dochází v důsledku stárnutí. Zvyšuje uvolňování acetylcholinu a dopaminu (neurotransmiterů) v mozku pro zlepšení poznání a paměti, a to má pozitivní dopad na chování. Fosfatidylserin je potřebný pro správný metabolizmus mastných kyselin a udržování zdravého imunitního systému.

Saw Palmetto (serenoya plazivá)

je bylina působící jako diuretikum a tonikum močového měchýře tím, že zlepšuje průtok moči a zmírňuje napětí. Pravidelné používání Saw Palmetto může snížit frekvence močení, zejména v noci, tím, že umožňuje úplné vypuzení močového měchýře a snižuje zánět močového měchýře. Aktivní složky jsou éterický oleje, steroidní saponiny, třísloviny a polysacharidy. Saw Palmetto je tonikum a je jedním z mála bylinných, které jsou považovány za anabolické – posiluje a buduje tělesné tkáně.

Taurin

je neesenciální aminokyselina. Vyskytuje se ve vysoké koncentraci v srdečním svalu, bílých krvinkách, kosterním svalstvu a v centrálním nervovém systému. Má ochranný účinek na mozek, podporuje stabilitu buněčných membrán, reguluje srdeční tep, napomáhá udržení dobrého zdraví očí a podporuje imunitní systém. Taurin je životně důležitý pro správné využití sodíku, draslíku, vápníku a hořčíku a bylo prokázáno, že náhradní ztráty draslíku v srdečním svalu. Také pomáhá detoxikaci toxických látek, jako jsou toxiny v životním prostředí. Taurin zvyšuje hladinu neurotransmiteru acetylcholinu a pomáhá regulovat nervový systém. Mezi příznaky nedostatku taurinu patří: úzkost, epilepsie, hyperaktivita a poruchy funkce mozku. Nízké hladiny aminokyseliny cysteinu a vitaminu B6 můžou způsobit nedostatek taurinu.

Cholin (vitamin B)

Bylo prokázáno, že zlepšuje funkce mozku a krevní oběh. Bez něj jsou funkce mozku a paměti narušeny, protože je potřebný pro správné přenosy v nervech z mozku přes centrální nervový systém. Pomáhá při produkci hormonů. Cholin zvyšuje hladinu noradrenalinu a dopaminu v centrálním nervovém systému, což zlepšuje učení a paměť. Cholin je nezbytný při výrobě acetylcholinu, je velmi důležitý neurotransmiter. Acetylcholin se využívá v mnoha mozkových procesech a prospívá paměti a funkcím mozku.

Betain: (Trimethylglycin / TMG)

poskytuje methylové skupiny na pomoc v transmethylačních reakcích a je prekurzorem DMG. Betain zlepšuje krevní oběh, normalizuje metabolismus aminokyselin a chrání játra před tvorbou tukových zásob.

Proteolytické enzymy

Canine Plus™ Senior obsahuje proteolytické enzymy (pepsin, papain, bromelain a enzymy proteázy), které pomáhají udržet a obnovit tělesné tkáně, čímž se snižuje bolest, zánět a otok. Pětiletá studie podávání těchto enzymů prokázala, že mají v 80% případů vynikající a dobré výsledky při snižování bolesti a otoků. Doba hojení byla snížena o 30 až 50%. Další dvojitě zaslepená studie s použitím enzymů prokázala zkrácení doby léčby a zotavení na polovinu u 81% ze 74 testovaných subjektů. Proteolytické enzymy prokázaly svůj význam jako protizánětlivá činidla.

Pepsin

účinkuje při štěpení dlouhých proteinových řetězců proteinů do menších celků bílkovin v žaludku. K dalšímu štěpení a absorpci dochází v tenkém střevě. Bromelain působí na natrávené proteiny a používá se jako pankreatický enzym, snižuje zánět. Je aktivní v širokém rozmezí pH a může nahradit pepsin trypsin v případech zažívacího deficitu. Lipázové enzymy štěpí tuky (tryglyceridy), které se pak používají k výživě kožních buněk. Snižují výskyt modřin a u poranění snižují možnost vstupu infekčních virů do rány.

Betain hydrochlorid

je nezbytný pro správné fungování enzymů. Enzymy proteázy zahrnují pepsin, trypsin a papain, z nichž všechny se podílejí na trávení bílkovin.

Poznámka: Lipázy (z Aspergillus oryzae), pepsin (z Aspergillus fungus), enzymy proteázy (z Aspergillus oryzae), Bromelain (z ananasu)