Úvod
logo Facebook

Podpora imunitního systému koček

Bojuje Vaše kočka s oslabenou imunitou či dokonce herpes viry?
Výrobek Vetri-Lysine Plus poskytuje unikátní kombinaci L-lysinu a DMG. Obsahuje 250 mg L-lysinu na zastavení replikace herpes virů a 50mg DMG pro větší podporu imunitního systému koček. Je k dispozici ve formě žvýkacích kousků s příchutí kuřecích jater.

Výhody:

lisine plus - produkt
  • podpora funkce imunitního systému koček
  • tvorba kolagenu
  • obnova tkání
  • antioxidační aktivity
  • podpora tvorby protilátek a lymfocytů

Obsahuje:

  • L-lysin – aminokyselina, která soutěží s L-argininem (tuto aminokyselinu potřebují herpes viry)
  • DMG – zprostředkující metabolit, který podporuje imunitní odpověď

DMG – Dimethylglycin

DMG je zprostředkující metabolit = látka, která se rychle rozloží na jiné látky, které vaše tělo potřebuje. DMG je v malých množstvích přirozeně produkován lidským tělem. Poskytuje užitečné stavební kameny (methylové skupiny), které podporují produkci vitamínů, hormonů, neurotransmiterů, protilátek, nukleových kyselin a dalších metabolicky aktivních molekul.

Zvířata produkují DMG v malých množstvích a výzkumy ukazují, že přidání DMG do organismu zvyšuje využití kyslíku na buněčné úrovni a moduluje imunitní reakce (protilátkovou a výrobu lymfocytů). Firmě Vetri-Science® Laboratories byly uděleny čtyři patenty ve Spojených státech na DMG v těchto oblastech.

DMG pomůže omezit nebo zabránit sekundární bakteriální infekci. Dvojitě zaslepený výzkum prováděný na „Clemson University“ a publikovaný v časopise „Journal of Infectious Diseases“ ukázal, že DMG zvýšilo produkci protilátek a lymfocytů u lidí o více než 400%. Další výzkumy potvrdily tyto výsledky a ukázaly, že DMG byl účinný při zdvojnásobení produkce interferonu (proteinu, který se uvolňuje v živočišných buňkách, obvykle v reakci na vstup viru). Interferon má schopnost inhibovat replikaci viru v buňkách.

L-lysin - bojovník proti herpes virům

je aminokyselina, která podporuje produkci protilátek, hormonů a enzymů. To také podporuje tvorbu kolagenu a obnovu tkání. L-lysin soutěží s L-argininem, což je aminokyselina, kterou potřebují ke své replikaci herpes viry. Lysin a arginin soutěží o stejné receptory v buňce, a pokud je tedy lysin dodáván v dostatečně velkém množství, bude ve skutečnosti vytlačovat argininu z buněk a obsazovat jeho vazebná místa.

Když se herpes virus stane aktivním, napadá nervové buňky na povrchu a nutí je, aby produkovaly kopie viru. Buňky ukládají arginin. Je-li buňka nucena vytvořit nový herpes virus, bude čerpat arginin z uložených zásob až do jejich vyčerpání. Bez snadno dostupného argininu nelze nový virus vytvořit. Tímto mechanismem L-lysin zabraňuje replikaci herpes virů.

Ostatní složky ve výrobku Vetri-Lysine Plus

Pivovarské kvasnice, řepkový olej, příchuť kuřecích jater, kyselina citronová, glycerin, směs tokoferolů, kyselina propionová, patentovaná směs (maltodextrin, alginát sodný a kalcium sulfát), rozmarýnový extrakt, oxid křemičitý, sojový lecitin, rostlinný olej.

Co je to herpesviróza a jak s ní bojovat?

Herpes viry jsou původci zhruba 80% všech infekcí horních cest dýchacích u koček. Původcem je herpes virus, který se přenáší kontaktem s jinou nakaženou kočkou, tedy kapénkovou infekci. U herpesvirových infekcí hovoříme o tzv. kočičí rýmě nebo kočičí chřipce.

Pro množení původce kočičí rýmy, herpes virus, je důležitá aminokyselina arginin. Když ale arginin v organismu nahradíme lysinem, tak se množení viru zastaví. Zjednodušeně se dá říct, že pokud je v organismu dostatek lysinu, tak ten obsadí vazebná místa určená pro arginin a tím se přeruší množení viru. Zastaví se tím ne jenom průběh nemoci, příznaky onemocnění se nezhoršují a pacient se začíná uzdravovat, ale výrazně se také sníží přenos viru na ostatní kočky. Proto je vhodné udržovat vyšší hladinu lysinu v krvi koček zejména v obdobích zvýšeného rizika onemocnění.

Riziková období

Jedná se zejména o podzimní a zimní období, kdy se nejvíce šíří „kočičí rýma“, ale i v dalších obdobích, kdy je organismus něčím oslaben, jako jsou ostatní onemocnění, období po porodu, po operacích, při stresu z cestování apod.

Lysin je aminokyselina, která také podporuje produkci protilátek, hormonů a enzymů, čímž podporuje celkově imunitní systém koček. Podporuje i tvorbu kolagenu, čímž podporuje hojení tkání.

Potravní doplněk Vetri Lysine Plus obsahuje také látku dimethylglycin (DMG). Jedná se o přechodný metabolit (látka, která se rychle rozkládá v ostatních životně důležitých tkáních v těle), který je přirozeně v těle v malém množství produkován. DMG poskytuje užitečné stavební kameny, včetně methylových skupin, které podporují produkci, vitamínů, hormonůneurotransmiterůprotilátek, nukleových kyselin a dalších metabolicky aktivních molekul. Zvířata produkují DMG v malých množstvích a výzkumy naznačují, že se doplněním DMG zvyšuje využití kyslíku na buněčné úrovni a podporuje se tím imunitní odpověď (protilátky a produkce lymfocytů).

Vetri Lysine Plus je tedy potravní doplněk, který celkově podporuje zdraví koček, jejich imunitní systém a je tedy vhodný používat při jakékoliv zátěži organismu a při onemocněních, jako jsou herpes virové infekce, kočičí virová leukémie (FeLV), infekční peritonitida koček (FIP) a dalších.

Prevence je vždy levnější, než léčba!