Úvod
logo Facebook

Význam zdraví jater a fungování jednotlivých živin v přípravku Vetri-Liver Canine

Játra mají mnoho funkcí, ale nejznámější jsou pro své detoxikační schopnosti. Jsou zodpovědné za detoxikaci a odstranění toxinů produkovaných uvnitř těla a z externích zdrojů, jako jsou např. léky. Játra také produkují žluč, která je potřebná pro trávení tuků, neutralizaci volných radikálů, které jsou toxické pro tkáně (vysoce reaktivní molekuly kyslíku) a regulační hormony. Také některé proteiny a krevní proteiny jsou produkovány a uloženy v játrech, které také poskytují úložný prostor pro vitamíny a glykogen.
jatra big

Vetri-Liver Canine kombinuje 15 živin!, které spolupracují tak, aby podporovaly fáze I a II detoxikačního procesu. Byl navržen tak, aby podporovaly produkci glutathionu, neutralizoval a vyloučil nebezpečné toxiny a chránil játra před ppoškozením volnými radikály.

  Faktory, které mají negativní dopad na zdraví jater:

 • Léky
 • Toxiny
 • Podvýživa
 • Nemoc
 • Stárnutí

Účinné látky ve Vetri-Liver Canine

 • Gluta-Syn - podporuje produkci glutathionu a detoxikaci jater
 • DMG - podporuje produkci SAMe a podporuje imunitu
 • Betain (TMG) - podporuje produkci DMG a podporuje zdravý metabolismus tuků
 • Kurkuma - podporuje játra, funkci žlučníku a tvorbu a průtok žluči
 • N-acetyl cystein – podporuje produkci glutathionu a je antioxidant
 • Extrakt z mléka bodláku - Ostropestřec mariánský - je zdrojem silymarinu, což je silný antioxidant, který chrání játra, podporuje detoxikaci a zvyšuje hladinu glutathionu
 • Vitaminy A, B a E - antioxidanty na podporu jater
 • Zinek – Antioxidant

Poznámka: Obsahuje prášek arabinogalactan jako doprovodný produkt pomáhá absorbovat toxiny, které jsou eliminovány z jater a dopraveny z těla ven. Toxiny uvolněné z jater musí opustit tělo přes tlusté střevo. V případě zácpy to nebude možné a toiny by byly znovu resorbovány.
Vše ve formě chutných žvýkacích kousků místo tablet.

  Doporučené dávkování:

 • 1 žvýkací kousek na 15 kg tělesné hmotnosti denně
 • pro psy o této hmotnosti tak vydrží jedno balení na 2 měsíce podávání ochranné podpory jater.

O jednotlivých živinách ve Vetri-Liver Canine

Extrakt artyčoku

Extrakt z listů artyčoku (Cynara scolymnus) je fytonutrient a bylo prokázáno, že podporuje detoxikaci jater, normalizuje metabolismus jater a brání dalšímu poškození vlivem vnitřních a vnějších toxinů jako jsou například jedy ze životního prostředí. Obsahuje cynarin, sloučeninu, která podporuje tvorbu žluči, což je velmi důležité. V případě, že žluč není dostatečně transportována do žlučníku, jsou játra vystavena zvýšenému riziku poškození. Také má antioxidační a protizánětlivé vlastnosti.

Betain (TMG)

Betain je lipotropic (tukový metabolizer), který podporuje zdravý metabolismus tuků v játrech a podporuje tvorbu SAMe, důležitého kofaktoru funkce jater. Skládá se ze tří methylových skupin připojených k atomu glycinu. Aby se mohly methylové skupiny "uvolnit" pro methylaci při detoxikaci v játrech.
Poznámka: Játra jsou závislá na methylaci mnoha enzymatických reakcí potřebných k detoxikaci každého léku a cizích substancí, jimž je tělo vystaveno.

DMG

Dimethylglycin (DMG) je intermediární metabolit (látka, která se rychle člení na další látky, které tělo potřebuje), který je přirozeně produkován v těle v malých množstvích. Je součástí cholinového, betainového a sarkosinového cyklu (metabolická cesta) v buňce. Poskytuje užitečné stavební látky nebo methylové skupiny, které podporují tvorbu vitamínů, hormonů, neurotransmitery, protilátky, nukleové kyseliny a další metabolicky aktivní molekuly. Jako nepřímý dárce metylových skupin DMG podporuje tvorbu SAMe a dalších molekul, které přispívají ke zvýšení hladiny glutathionu. Zvířata produkují DMG v malém množství a výzkumy naznačují, že se doplněním DMG zlepšuje využití kyslíku na buněčné úrovni a moduluje imunitní reakci (protilátkovou a produkci lymfocytů). DMG má také protizánětlivé vlastnosti. Firma VetriScience získala 4 americké patenty na DMG v těchto oblastech.

Kyselina listová

Kyselina listová je nutná pro první fázi detoxikačního procesu v játrech a na opravu a dělení buněk. Poznámka: Kyselina listová je limitujícím faktorem remethylační reakce převodu homocysteinu na methionin - sulfatovanou aminokyselinu, která podporuje fázi II detoxikačního procesu.

Gluta-SynTM - syrovátkový proteinový isolát

Gluta-SynTM je jedinečný multi-patentovaný, nedenaturovaný mléčný sérum proteinový izolát ze syrovátky. Byl rozsáhle testován ve studiích na jeho dopad na aktivity imunitního systému a na antioxidační podporu. Poskytuje lactoferrin, alpha-lacto albumin a sérum albumin, což jsou bílkoviny, které obsahují stabilní, vysoce biologicky potřebné prekurzory glutathionu (glutamát, glycin a cystein), které projdou snadno do krevního řečiště, kde jsou přijaty do jednotlivých buněk, transportovány přes buněčnou membránu a metabolizovány na produkci glutathionu.

Mléko z bodláku - ostropestřec mariánský

Ostropestřec je přírodní bylina použitá na podporu detoxikačních funkcí jater. Obsahuje skupinu aktivních flavonoidů souhrnně označovaných jako silymarin. Je známo, že silymarin chrání játra posílením struktury vnější buněčné membrány jaterních buněk a brání vstupu toxinům. Také způsobuje zvýšenou syntézu glutathionu. Poznámka: Ostropestřec chrání, opravuje a regeneruje játra v případě poškození jater, stagnace žluči a chemicky vyvolaném ztučnění jater.

N-acetylcystein (NAC)

N-acetylcystein je derivát aminokyseliny cysteinu. Bylo prokázáno, že má antioxidační vlastnosti, které chrání před volnými radikály, které vznikají při fázi l detoxikačního procesu. Je to také předchůdce produkce glutathionu, silný antioxidant, který je potřeba k odbourávání znečišťujících látek a toxinů. Je také důležité poznamenat, že NAC obsahuje síru, která je potřebná pro fází II detoxikačního procesu. Takže se chová jako donor síry podporující sulfatační cyklus.
Poznámka: Doplnění NAC je velmi efektivní způsob, jak nejen doplnit hladinu glutathionu v játrech, ale také plících, ledvinách, kostní dřeni a mozku, který chrání a snižuje škody způsobené volnými radikály.

Kurkuma

Kurkuma je bylina, která podporuje játra a funkci žlučníku tím, že stimuluje tok žluči. Pomáhá chránit játra před toxiny a poškozením volnými radikály.

Vitamin B1 (thiamin)

Thiamin spolupracuje s ostatními vitamíny skupiny B na přeměně bílkovin, sacharidů a tuků na energii. Jedná se o klíčový faktor pro zdravé fungování všech buněk v těle.

Vitamin B2 (riboflavin)

Je nezbytný během fáze I detoxikačního procesu v játrech a je zásadní při výrobě energie.

Vitamin B6 (pyridoxin)

Vitamin B6 je nezbytný pro efektivní průběh fáze I detoxikačního procesu v játrech a má zásadní význam pro fyzické a duševní zdraví. Vitamín B 6 inhibuje tvorbu toxické chemikálie zvané homocystein, která urychluje kardiovaskulární onemocnění.

Vitamin B12

Podporuje proces methylace a je nezbytný pro přeměnu nebo remethylaci homocysteinu na metionin.

Vitamin E

Vitamin E je silný antioxidant, který chrání tuky před poškozením. Vzhledem k tomu, že buněčné membrány jsou složeny z tuků, je vitamin E nejlepší ochranou buněčných membrán. Brání volným radikálům, aby oxidovali buněčné membrány, a tím brání jejich žluknutí. Tak vitamín E může chránit membrány v okolní jaterních buňěk. Vitamin E je také potřebný ve "ztučněných jaterních buňkách", kde je nahromaděný nezdravý oxidovaný tuk. Poznámka: Antioxidanty omezují škody způsobené ve fázi I detoxikačního procesu v játrech a jsou zvláště důležité pro chemicky citlivé lidi, kteří mají tendenci mít více aktivní fázi I.

Zinek

Zinek podporuje fázi I. Má antioxidační vlastnosti a je součástí silného antioxidačního enzymu superoxid dismutáza (SOD). Zinek je nezbytný pro efektivní fungování buněčného imunitního systému potřebného k boji proti virovým infekcím, parazitům a houbovým mikroorganismům.